Imazol Plus 10mg/g+2.5mg/g crm.30g

Imazol Plus 10mg/g+2.5mg/g crm.30g
Výrobce: Laboratoires Bailleul S.A., Lucemburk (CH )
Kód zboží: 3507770
Kód SÚKL: 224965
HEM:
ATC: D01AC20
Obsahuje: Imidazolové a triazolové deriváty, kombinace
Dostupnost: SKLADEM
DPH: 12,00 %
Cena bez DPH: 119,64 Kč
Cena: 134,00 Kč
Kusů:
 

Dodatečné informace

Volně prodejný léčivý přípravek.
Pečlivě pročtěte příbalové informace!

Informace o zboží

Imazol krémpasta se užívá na mykotická onemocnění, na která působí účinná látka přípravku klotrimazol. Mezi projevy onemocnění patří pálení, svědění, olupování a bolestivý zánět kůže.
Přípravek má léčebný účinek např. na plenkovou dermatitidu (zánětlivá reakce kůže vzniklá drážděním z látek obsažených v moči, popř. stolice) způsobenou kvasinkami.


Dávkování
Přípravek se nanáší v tenké vrstvě na postižená místa na kůži 1-2x denně. Pro úspěšný výsledek léčby je nezbytné používat pastu pravidelně a dostatečně dlouho i po vymizení příznaků.
V případě onemocnění vyvolané houbami nepoužívejte přípravek déle než 4 týdny bez porady s lékařem. V případě plenkové dermatitidy pak ne déle než 10 dnů.

Složení
Léčivou látkou je clotrimazolum 10 mg v 1 g kožní pasty.

Pomocnými látkami jsou fenethylalkohol, butylhydroxyanisol (E320), oxid titaničitý (E171), tekutý parafin, oktyldodekanol, cetylstearylalkohol, glycerol-monostearát, polysorbát 20, dihydrát dinatrium-edetátu, čištěná voda.

Upozornění
Nepoužívejte přípravek Imazol krémpasta do otevřených ran nebo na sliznice. Přípravek Imazol krémpasta obsahuje cetylstearylalkohol, který může způsobit místní kožní reakce
(např. kontaktní dermatitida) a butylhydroxyanisol, který může způsobit místní kožní reakce (např. kontaktní dermatitida) nebo podráždění očí a sliznic.