Fenistil 1mg/g gel 1x30g

Fenistil 1mg/g gel 1x30g
Výrobce: NOVARTIS S.R.O. (CZ)
Kód zboží: 3373603
Kód SÚKL: 173497
HEM:
ATC: D04AA13
Obsahuje: Dimetinden
Dostupnost: SKLADEM
DPH: 10,00 %
Cena bez DPH: 171,82 Kč
Cena: 189,00 Kč
Kusů:
 

Dodatečné informace

Volně prodejný léčivý přípravek.
Pečlivě pročtěte příbalové informace!

Informace o zboží

Fenistil gel je léčivý přípravek, který obsahuje účinnou látku dimetinden-maleinát. Patří do skupiny léčivých přípravků zvaných antihistaminika.

Gel se nejčastěji používá při svědivých onemocněních kůže, kopřivce, po pokousání a poštípání hmyzem, při poškození kůže slunečním zářením a u mírných popálenin. Po nanesení má gel příjemný chladivý a místně znecitlivující účinek. Účinek gelu se začíná projevovat již po několika minutách po nanesení a svého maxima dosahuje po 2 – 4 hodinách.

Přiměřené množství gelu nanášejte 2-4× denně na postižená místa kůže. Na pokožku netlačte ani ji neškrábejte. Pokud se obtíže nezmírní do 7 dnů, u dětí do 2 dnů, poraďte se s lékařem. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 14 dnů.

Přípravek není určen pro děti do 6 měsíců věku. Těhotné a kojící ženy by neměly přípravek nanášet na rozsáhlé plochy kůže a prsní bradavky.

Složení: Účinná látka je dimetinden maleát. 1 gram gelu obsahuje 1 mg dimetinden maleátu. Další složky (pomocné látky) jsou benzalkonium chlorid, nátriumedetát, karbomer, propylenglykol, hydroxid sodný a čištěná voda.