Pharmaton Geriavit por.cps.mol.100 CZ

Pharmaton Geriavit por.cps.mol.100 CZ
Výrobce: BOEHRINGER INGELHEIM PHARMA GMBH CO.KG, INGELHEI (E)
Kód zboží: 2814391
Kód SÚKL: 199682
HEM:
Dostupnost: SKLADEM
DPH: 15,00 %
Cena bez DPH: 647,83 Kč
Cena: 745,00 Kč
Kusů:
 

Dodatečné informace

Volně prodejný léčivý přípravek.
Pečlivě pročtěte příbalové informace!

Informace o zboží

Pharmaton Geriavit-Originální léčivý přípravek- Stále skvělá kondice
Buďte stále ve skvělé kondici!

Již po pětačtyřicítce můžeme pociťovat řadu příznaků biologického procesu stárnutí. Začínáme na sobě více než kdykoli předtím pociťovat zvýšenou námahu při stoupání do schodů, nadměrnou zadýchanost při sebemenším popoběhnutí, celkovou slabost, či zhoršené snášení každodenního stresu. Nastává čas, kdy i správná kombinace zdravé výživy a pravidelný pohyb prostě nestačí na to, aby tělo dále fungovalo tak, jak bychom si přáli a jak jsme byli doposud zvyklí.

Zatímco svůj kalendářní věk nemůžeme ovlivnit, biologické stárnutí je možné alespoň zpomalit. Totiž úbytek duševních i fyzických sil řídíme a určujeme do jisté míry my sami. Každý z nás si proto může udržet vysokou úroveň vitality a pevné zdraví až do stáří. Je však třeba začít včas. Jedním z pomocníků, jak toho dosáhnout je Pharmaton Geriavit.

Pharmaton Geriavit je vyvážená kombinace látek, která je zaměřena na prevenci a léčbu problémů střední a vyšší věkové kategorie. Je tedy řešením pro pacienty ve věku 45 let a výše, kdy pomůže navrátit organismu vitalitu a obnovit duševní a fyzické síly.

Pharmaton Geriavit obsahuje vybranou směs


" vitaminů
" minerálů
" stopových prvků
" lipotropních substancí
" látky DMAE (dimethylaminoetanol)
" standardizovaného ženšenového výtažku G115R.
Pharmaton Geriavit obsahuje vyváženou kombinaci nejen vitaminů, minerálů, stopových prvků, ale na rozdíl od jiných přípravků také látku DMAE, lipotropní substance a unikátní ženšenový výtažek G115, který umocňuje jejich vzájemné působení a účinek. Ženšenový výtažek G115 je díky mnoha klinickým studiím, potvrzujících jeho účinek, doporučován k užití v lékařství. Pro svou vysokou kvalitu je nazýván "zlatou normou". Ženšenový výtažek G115 zlepšuje využití kyslíku v organismu, a tím podporuje látkovou výměnu v buňkách, působí proti únavě a zlepšuje funkce nervového systému.


Pharmaton Geriavit je určen lidem po pětačtyřicítce, kdy:


" Navrací organismu vitalitu
" Obnovuje duševní a fyzické síly
" Zmírňuje obecné příznaky stárnutí
" Zvyšuje schopnost koncentrace
a duševní vnímavost
" Pomáhá v období rekonvalescence
" Stabilizuje imunitní systém
" Doplňuje potřebné látky při nevyvážené a nedostatečné stravě
Účinnost přípravku Pharmaton Geriavit byla ověřena ve více než 40-ti klinických studiích.

Přesvědčte se sami, že díky pravidelnému užívání přípravku PharmatonR Geriavit lze proces biologického stárnutí značně zpomalit.
Příbalová informace pro pacienta


PHARMATON GERIAVIT


měkké tobolky k vnitřnímu užití


Výrobce:


Pharmaton SA, Lugano Bioggio, Švýcarsko.


Složení - účinné látky:


1 tobolka obsahuje:
Ginseng extractum siccum normatum 40,0 mg, Deanoli hydrogenotartras 26,0 mg, Retinolum (vitamin A) 1,2 mg, Ergocalciferolum (vitamin D2) 0,01 mg, Tocoferolum (vitamin E) 10,0 mg, Thiaminum (vitamin B1) 2,0 mg, Riboflavinum (vitamin B2) 2,0 mg, Pyridoxinum (vitamin B6) 1,0 mg, Cyanocobalaminum (vitamin B12) 0,001 mg, Calcii pantothenas 10,0 mg, Nicotinamidum 15,0 mg, Acidum ascorbicum (vitamin C) 60,0 mg, Rutosidum 20,0 mg, Fluoridum 0,2 mg, Kalium 8,0 mg, Cuprum 1,0 mg, Manganum 1,0 mg, Magnesium 10,0 mg, Ferrum 10,0 mg, Zincum 1,0 mg, Calcium 90,3 mg, Phosphorus 70,0 mg, Lecithinum 66,0 mg.


Pomocné látky:


Řepkový olej čištěný, směs vosků, homovanilin. Složení želatinové tobolky: želatina, glycerol, homovanilin, sodná sůl propylparabenu, sodná sůl ethylparabenu, černý a červený oxid železitý.


Indikační skupina:


Varia.


Charakteristika:


Pharmaton Geriavit je přípravek obsahující kombinaci standardizovaného výtažku ženšenu G115R, vitaminů, minerálních látek a stopových prvků. Výtažek z ženšenu G115 je získáván speciálním postupem z kořenů pravého ženšenu (Panax Ginseng C.A. Meyer). Má stálý (= standardizovaný) obsah účinných látek. Standardizovaný extrakt z ženšenu G115 Pharmaton zvyšuje všeobecnou úroveň buněčné aktivity, což se projevuje posílením tělesných a duševních funkcí. Ovlivňuje celou řadu nepříznivých projevů jako např. únavu, stavy slabosti a vyčerpání, nedostatečné soustředění. Tyto příznaky se projevují zejména u starších a nemocných lidí, u osob závislých na jednostranných dietách, u osob podstupujících redukční dietu, stejně jako u těch, kteří jsou vystaveni stresu nebo zvýšené tělesné zátěži apod. Vitaminy, minerální látky a stopové prvky jsou životně důležité látky, které si tělo nedokáže samo vytvořit. Jejich dávkování v přípravku Pharmaton Geriavit odpovídá denní potřebě lidského organismu. Vitaminy, minerální látky a stopové prvky upravují a předcházejí poškození buněčné látkové výměny v okamžicích jejich zvýšené potřeby. Snížený přísun těchto látek může vést k tělesnému a duševnímu vyčerpání, zvýšené únavnosti, poklesu vitality, snížení odolnosti organismu, zpomalení rekonvalescence po nemoci. Komplex obsažených vitaminů B je nezbytný pro normální průběh metabolických funkcí.
Indikace:


Přípravek Pharmaton Geriavit je určen:
" při stavech vyčerpání (např. vyvolaných stresovými situacemi), únavě, pocitech slabosti, snížené koncentraci a snížené duševní vnímavosti;
" při nevyvážené nebo nedostatečné výživě, v době rekonvalescence po nemoci a pro posílení celkové odolnosti;
" při zmírnění obecných příznaků stárnutí a prevenci nedostatku vitaminů a minerálních látek u starších osob.
Přípravek je určen pro dospělé.

Kontraindikace:


Přípravek se nesmí užívat při poruchách látkové výměny vápníku (zvýšená hladina vápníku v krvi nebo zvýšené vylučování vápníku močí), při předávkování vitaminem A nebo D, při poruchách funkce ledvin, v průběhu léčby retinoidy (léčba akné) nebo vitaminem D a při známé přecitlivělosti ke kterékoliv látce obsažené v přípravku.

Přípravek není vhodný pro děti a mladistvé.


Nežádoucí účinky:


Přípravek je obvykle dobře snášen, ale ojediněle se mohou vyskytnout obtíže zažívacího ústrojí (např. nevolnost, bolesti žaludku a zvracení). Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.


Interakce:


Pokud trpíte nějakou nemocí, alergiemi, užíváte jiné léky (i volně prodejné), informujte svého lékaře nebo lékárníka. Pokud Vám chce lékař předepsat nebo Vám doporučí nějaký další přípravek, informujte jej, že již užíváte Pharmaton Geriavit. Dříve než začnete současně s přípravkem Pharmaton Geriavit užívat jakýkoli jiný volně prodejný lék, poraďte se svým ošetřujícím lékařem. Pokud je Pharmaton Geriavit užíván podle doporučených pokynů, nebyly zaznamenány žádné interakce s jinými léky.


Dávkování:


Doporučená dávka pro dospělé osoby je 2 tobolky užívané spolu s jídlem, nejlépe jedna při snídani a jedna při obědě po dobu 2-3 týdnů. Dále pak 1 tobolku při snídani. Dávkování pro starší osoby není třeba speciálně upravovat. Celý léčebný cyklus trvá 8-12 týdnů, o delší době užívání se poraďte s lékařem.


Způsob použití:


Tobolky se polykají celé a zapíjejí se trochou tekutiny. Máte-li potíže se spolknutím, tobolku rozřízněte a její obsah vymačkejte na lžíci. Pro zlepšení chuti můžete smíchat s vhodnou poživatinou.


Předávkování:


Toxické účinky přípravku podávaného ve vysokých dávkách (předávkování) jsou dány toxickým účinkem v tucích rozpustných vitaminů A a D. Dlouhodobé každodenní užívání většího množství (odpovídající více než 5 tobolkám) může způsobit příznaky chronické otravy jako zvracení, bolest hlavy, ospalost a průjem. K projevům akutního předávkování dochází při užití ještě vyšších dávek. Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.


Upozornění:


Důležitým předpokladem pro příjem potřebného množství vitaminů, minerálních látek a stopových prvků je dostatečná a pestrá strava. Pharmaton Geriavit neobsahuje sacharidy, je proto vhodný i pro diabetiky. Přípravek užívejte v souladu s doporučenými pokyny. O vhodnosti současného užívání přípravku Pharmaton Geriavit s dalšími přípravky obsahujícími vitaminy (především vitamin D) nebo minerály se poraďte s lékařem.


Uchovávání:


Uchovávejte při teplotě do 25 st. C v dobře uzavřeném původním vnitřním obalu, aby byl chráněn před vzdušnou vlhkostí.


Varování:


Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Přípravek musí být uchováván na bezpečném místě mimo dosah dětí.


Balení:


100 měkkých tobolek k vnitřnímu užití.